بزرگترین خصوصی سازی حوزه ارتباطات کشور پس از واگذاری مخابرات با حضور معاون اول رئیس جمهوری و اعطای پروانه به تعاونی شهریار به زودی برگزار خواهد شد
۱۲ آذر ۱۳۹۶ اخبار

مراسم رسمی اعطای پروانه به کنسرسیوم پست پیشگامان – بادپا به زودی با حضور معاون اول رییس جمهوری ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی دیگر از مسئولان کشوری برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران (شهریار) اعطای پروانه اولین اپراتوری بخش خصوصی پس از آن صورت می گیرد که دو شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران (شهریار) وتعاونی پیشگامان کویر یزد مشترکا در مرحله نهایی مزایده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنده شدند .

از این رو در نامه « محمد جواد آذری جهرمی » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تشکیل کنسرسیوم و اعطای پروانه فعالیت آمده است: براساس طرح های اولیه ارائه شده از سوی کنسرسیوم برای پنج سال فعالیت بازاری بالغ بر ۱۲۰ هزارمیلیارد ریال (سالانه به طور متوسط ۲۴ هزار میلیارد ریال ) پیش بینی شده است که این حجم از بازار کسب و کار صنعت پست به حجم فعالیت های نظامند و دارای پروانه این بخش افزوده خواهد شد .

این رخداد بزرگ در بخش ارتباطات کشور پس از خصوصی سازی در مخابرات یکی از مهمترین موضوعات بخش ارتباطات در راستای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی محسوب می شود که نتیجه قطعی آن حضور رسمی و قانونمند بخش غیردولتی در فعالیت های پستی و با رویکرد حضور فعال و موثر بخش خصوصی در ارائه خدمات پستی و ایجاد رقابت و نوآوری و بهره برداری از فناوری های نوین در این بخش می باشد .

یادآور می شود دو شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران و پیشگامان کویر یزد در ماه های ابتدایی امسال در رقابتی فشرده با سایر شرکت کنندگان در مزایده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان اپراتور دوم پست کشور انتخاب شدند .//

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :