ورود بخش خصوصی به حوزه پست/ اعطای پروانه به دو شرکت بخش خصوصی
۱۸ آذر ۱۳۹۶ اخبار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صدور پروانه دو شرکت خصوصی پست در روزهای آینده خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی در نشستی با فعالان بخش خصوصی در اتاق تهران گفت : طی چند روز آینده پروانه فعالیت دو اپراتور خصوصی پست را خواهیم داشت و بخش خصوصی وارد حوزه پست می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران ، اعطای پروانه اولین اپراتوری بخش خصوصی پس از آن صورت می گیرد که دو شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران (شهریار) و تعاونی پیشگامان کویر یزد مشترکا در مرحله نهایی مزایده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنده شدند .

دو شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران و پیشگامان کویر یزد در ماه های ابتدایی امسال در رقابتی فشرده با سایر شرکت کنندگان در مزایده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان اپراتور دوم پست کشور انتخاب شدند .

وزیر ارتباطات در جمع اعضای اتاق بازرگانی ایران افزود: فعالیت دو اپراتور بخش خصوصی با هدف کاهش تصدی گری و حرکت در این مسیر انجام می شود .

آذری جهرمی این نکته را نیز یادآور شد که ورود بخش خصوصی یکی از اولویت‌های دولت به شمار می‌آید. در عین حال که ورود رقیب بخش خصوصی به معنای از میدان بیرون رفتن شرکت ملی پست نیست.

وی تاکید کرد : باید توجه داشت که سیاست ما کاهش تصدی‌گری است و با توجه به اینکه پست حوزه‌ای است که باید شرایط آن آسان شود، شرکت‌های خصوصی می‌توانند با ورود به این بخش و انجام سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌های بالقوه آن را بالفعل کنند.

این موضوع به رقابتی شدن بازار پستی، افزایش حجم و کیفیت آن کمک می‌کند و درنهایت هم به نفع مردم تمام خواهد شد، چراکه افزایش کیفیت خدمات یکی از مهم‌ترین حقوق شهروندی است که باید به آن رسیدگی شود.//

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :