اطلاعیه
برگزاری نشست هم افزایی و همفکری شرکت تعاونی شهریار و ماهکس – شرکت تعاونی شهریار
برگزاری نشست هم افزایی و همفکری شرکت تعاونی شهریار و ماهکس
۲۶ دی ۱۳۹۶ اخبار

نشست هم اندیشی، همفکری و هم افزایی شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران (شهریار) با شرکت حمل ونقل هوایی ماهکس در محل این شرکت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران (شهریار) ، در این جلسه دکتر بابک افقهی مدیرعامل، ابراهیم کوثریان رییس هیات مدیره ماهکس، مهدی پیرهادی رییس هیات مدیره شهریار، غلامرضا ترابیان مدیرعامل بادپا ، دکتر فرهاد پورسخا معاون سرمایه گذاری شهریار و تعدادی دیگر از مدیران این شرکت ها حضور داشتند.

ماهکس یکی از شرکای شهریار در تشکیل کنسرسیوم شرکت پست پیشگامان بادپا است .

با توجه به صدور پروانه شرکت پست پیشگامان بادپا به عنوان بخش غيردولتی، در آينده خدمات پستی به صورت كاملا رقابتی از نظر كيفيت و قيمت ارائه می شود.

اعطای پروانه اولین اپراتوری بخش خصوصی پس از آن صورت می گیرد که دو شرکت تعاونی کارکنان شهرداری تهران (شهریار) و تعاونی پیشگامان کویر یزد مشترکا در مرحله نهایی مزایده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنده شدند.

براساس طرح های اولیه ارائه شده از سوی کنسرسیوم برای پنج سال فعالیت بازاری بالغ بر ۱۲۰ هزارمیلیارد ریال (سالانه به طور متوسط ۲۴ هزار میلیارد ریال ) پیش بینی شده است که این حجم از بازار کسب و کار صنعت پست به حجم فعالیت های نظامند و دارای پروانه این بخش افزوده خواهد شد .

دکتر افقهی در این جلسه با بیان اینکه تامین منابع اپراتوری از طریق بورس است، اظهار کرد : این موقعیت می تواند تاثیر زیادی بر افزایش سرمایه سهامداران داشته باشد و با کشف قیمت در بورس چند برابر افزایش پیدا می کند .

مدیرعامل شهریار افزود: در حال حاضر تقاضاهای متعددی از سوی سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی  برای پیوستن به اپراتوری ارائه می شود که در دست بررسی قرار گرفته است .

وی این توضیح را نیز داد که اشخاص حقیقی با نیم درصد و حقوقی تا ۵ درصد در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند سهامدار اپراتوری شوند .

رییس هیات مدیره ماهکس نیز که در حال حاضر یک درصد سهام اپراتوری را برعهده گرفته است ابراز امیدواری کرد تا بتواند میزان سهام خود را به ۵ درصد برساند .

پس از این نشست شرکت کنندگان در جلسه از سایت کنونی و ساختمان جدید آن دیدن کردند .

دراین بازدید مهندس کوثریان توضیحاتی در باره روند کنونی فعالیت شرکت حمل ونقل هوایی ماهکس ارایه کرد .

وی این مطلب را نیز مورد تاکید قرار داد که فناوری و نرم افزارهای مورد استفاده در سایت جدید ماهکس برگرفته از دانش و تخصص مهندسان جوان ایرانی است.

سایت جدید ماهکس در مجاورت ضلع جنوبی فرودگاه مهرآباد قرار گرفته که به زودی عمده فعالیت های این شرکت به آن مکان منتقل می شود.//

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :