اطلاعیه
هلدینگ شهریار با هلدینگ فناپ تفاهمنامه همکاری امضا کرد – شرکت تعاونی شهریار
هلدینگ شهریار با هلدینگ فناپ تفاهمنامه همکاری امضا کرد
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ اخبار

تفاهمنامه همکاری هلدینگ شهریار و هلدینگ فناپ با هدف توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات برای اجرای پروژه های مشترک امضا شد.

 

این تفاهمنامه توسط دکتر «بابک افقهی» مدیرعامل هلدینگ شهریار و دکتر «شهاب جوانمردی » مدیرعامل و عضو هیات مدیره هلدینگ فناپ در ۹ ماده به امضا رسید .

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ شهریار،شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) در ۲۴ دی‌ماه سال ۱۳۸۴ با سرمایه‌گذاری گروه مالی پاسارگاد تأسیس شد.

 

فناپ که عضو پارک فناوری پردیس نیز هست با همکاری جمعی از نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور و کارآفرینان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت سهامی خاص تأسیس شده است.

 

هر چند این شرکت در ابتدا قرار بود تنها نیاز شرکت های بانک پاسارگاد را در زمینهٔ فناوری اطلاعات برطرف کند، اما به مرور زمان تعدادی دیگر از بانک‌های کشور، مؤسسات مالی و اعتباری و شرکت‌های بزرگ نیز خواهان خدمات این شرکت شدند.

 

هلدینگ فناوری اطلاعات بانک پاسارگاد، فناپ، به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین شرکت‌های ICT خصوصی ایران با تکیه بر توانایی سرمایه‌های انسانی و دانش بنیانی خود، در شش حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل پرداخت و تجارت الکترونیکی، ارتباطات و سرویس‌های ارزش افزوده، خدمات مالی (بورس، بانک و بیمه)، سلامت هوشمند و خدمات عمومی، راهکارهای جامع یکپارچه فناوری اطلاعات و پروژه‌های بزرگ فناوری اطلاعات در قالب EPC فعالیت می‌کند.

 

دکتر افقهی در هنگام امضای تفاهمنامه که در محل شرکت فناپ برگزار شد، با بیان اینکه این تفاهمنامه منجر به همسویی و یکپارچه سازی پروژه های مورد تفاهم می شود، اظهار کرد: ترسیم نقشه راه توسعه زیر ساخت های الکترونیک اپراتور دوم پست کشور از جمله هدف هایی است که از طریق آن پیگیری می شود .

 

رفع نیازمندی های فوریتی زیر مجموعه ها در قالب پروژه های زود بازده ، ترسیم نقشه راه توسعه زیر ساخت های الکترونیک اپراتور دوم پست کشور، همکاری درتبدیل اپراتور دوم پست کشور به پست برتر منطقه و اتصال آن به اپراتورهای پست بین الملل، مشارکت در توسعه زیر ساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات از قبیل راه اندازی دیتا سنتر ، سرور و …اجرای پروژه های مقیاس بزرگ فناوری اطلاعات از جمله ERP  و تعریف اهداف جدید در جهت رشد شاخص های توسعه ICT  هلدینگ شهریار از جمله اهداف این تفاهمنامه به شمار می آید.

 

طبق این تفاهمنامه که به مدت ۳سال قابل اجرا است، مقرر شد طرفین با توسعه ICT  اپراتور دوم پست کشور به عنوان بهترین روش مورد نیاز اپراتور دوم پست را شناسایی و در قالب پروژه ، تعریف و اجرا کنند، همچنین از محل انتفاع آن پروژه ها به نسبت آورده که مشخصا و متعاقبا تفاهم خواهد شد ، طرفین اصل و فرع سرمایه گذاری خود را تحصیل کرده و یا از محل سهام ، تهاتر خواهند نمود .

همچنین دکتر جوانمردی با بیان اینکه عرصه فعالیت شهریار بر مبنای خدمت رسانی است و ظرفیت های بسیاری برای همکاری دارد.ابراز امیدواری کرد تا این تفاهم منجر به انجام حرکت های بزرگتر در حوزه کسب و کار شود.

وی در عین حال افزود: فناپ از  انجام همکاری مشترک با هلدینگ شهریار استقبال می کند.

 

طبق تفاهمنامه مقرر شد کمیته راهبری تفاهمنامه متشکل از نمایندگان طرفین بسترهای اجرایی شدن تفاهمنامه را جهت احصا و اجرای پروژه های مشترک آتی را فراهم کنند.

 

شرکت تعاونی پست پیشگامان بادپا اولین اپراتور تعاونی پست کشور است که امکان فعالیت در تمامی حوزه های پستی کشور را خواهد داشت این دو تعاونی در قالب یک کنسرسیوم مشترک در رقابتی فشرده با سایر شرکت کنندگان در مزایده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان اپراتور دوم پست کشور انتخاب شد.

 

با اعطای پروانه اپراتوری پست کشور در ماه های پایانی سال گذشته به «کنسرسیوم پیشگامان بادپا» متشکل از هلدینگ تعاونی شهریار و تعاونی پیشگامان کویریزد انحصار دولت در حوزه پست شکسته شده و بخش خصوصی وارد عرصه رقابت می شود//

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :