اطلاعیه
دکتر افقهی : اقتصاد مقاومتی فقط مختص زمان تحریم نیست – شرکت تعاونی شهریار
دکتر افقهی : اقتصاد مقاومتی فقط مختص زمان تحریم نیست
۱۳ تیر ۱۳۹۷ اخبار

دکتر بابک افقهی مدیرعامل هلدینگ شهریار و رئیس كمیسیون توسعه، تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران با اشاره به این که برخی از زوایای اقتصاد مقاومتی مبهم مانده اند، عنوان کرد: طراحی الگوی اقتصادی کشور از نگاه رهبر انقلاب معطوف به زمان تحریم ها و بحران نیست.

 

برنامه مناظره با موضوع بررسی نقش فعالان بخش خصوصی در تصمیمات تجاری دولت، با حضور بابک افقهی (رئیس کمیسیون توسعه، تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران و رئیس سابق توسعه تجارت) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

 

در این برنامه بابک افقهی با اشاره به وجود سردرگمی در شیوه مدیریت اقتصاد کشور، گفت: شاخصه های اقتصادی طرح شده در اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب با فضای اقتصادی کشور انطباق کامل دارد.

 

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران نظامی ایدولوژیک است، اظهار داشت: ذات ایدولوژیکی جمهوری اسلامی ایران باعث شده تا کشور در ادوار مختلف همواره درگیر تحریم ها و تهدیدهای مختلف اقتصادی شود.

 

مدیرعامل هلدینگ شهریار در ادامه اضافه کرد: جمهوری اسلامی در عمر ۴۰ ساله خود همیشه با موضوع تحریم رو به رو بوده و همچنین در آینده دچار تحریم خواهد بود.

 

وی با اشاره به این که برخی از زوایای اقتصاد مقاومتی مبهم مانده اند، عنوان کرد: طراحی الگوی اقتصادی کشور از نگاه رهبر انقلاب معطوف به زمان تحریم ها و بحران نیست.

 

بابک افقهی در ادامه اضافه کرد: به اعتقاد مقام معظم رهبری کشور به دلیل برخورداری از ظرفیت های خوب، باید به یک اقتصاد تاب آور و منطبق با ظرفیت های داخلی برونگرا دست پیدا کند.

 

وی با اشاره به انواع نظام های اقتصادی، توضیح داد: اقتصاد سوسیالیستی، سرمایه داری یا لیبرال و اقتصاد مختلط از جمله مهم ترین نظام های اقتصادی هستند.

 

رئیس کمیسیون توسعه، تجارت اتاق تعاون ایران با اشاره به این که بسیاری از کشورهای دنیا بر اساس نظام اقتصادی مختلط اداره می شوند، اظهار داشت: کشورهایی که با نظام اقتصادی مختلط اداره می شوند بهترین ویژگی های نظام های سوسیالیستی و لیبرال را برداشت کرده و از تلفیق آن ها شیوه مدیریتی جدیدی را در اقتصاد شکل داده اند.

 

وی با اشاره به نگاه مدیریتی تحصیلکردهای کشورهای غربی، تصریح کرد: بسیاری از فارغ التحصیلان اقتصادی در کشورهای غربی، نظام اقتصادی بین الملل را بهترین شیوه اقتصادی می دانند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :