شرکت جهان اقتصاد شهریار

شرکت جهان اقتصاد شهریار

ضرورت تأسیس :
شرکت تعاونی تولیدی توزیعی کارکنان شهرداری تهران یکی از اهداف بلند مدت خود را رسیدن به نقطه ای ترسیم کرده است که بتواند به عنوان یک شهرداری خصوصی تمام و کمال ایفای نقش کند. برای رسیدن به این نقطه مطلوب تعدادی شرکت خریداری و یا تأسیس گردید. لیکن در بعضی از زمینه ها شرکت شهریار نیاز به تقویت بیش از پیش خود داشت از جمله به شرکتی که بتواند نقدینگی های جزئی و کلی سهامداران را جهت سرمایه گذاری در مسیر اقتصادی و با بازدهی مناسب هدایت کند در مجموعه گروه احساس نیاز می شد. از طرفی بعضی از زمینه های فعالیت از جمله حوزه کشاورزی و تأمین اقلام مورد نیاز میادین میوه و تره بار، بهداشت و درمان و شرکتی که بتواند ساز و کارهای استفاده از پتانسیل بخش تعاون را هدایت و مدیریت کند در مجموعه مورد نیاز بود. علاوه بر اینها شرکت تعاونی تمایل داشت که از محل سود سهامداران مبلغ کمتری بابت حقوق و سایر اقلام مورد نیاز هزینه نماید و برای اداره خود به دنبال راه حلی مناسب بود که به صورت خودگردان اداره شود و هزینه ای بر گروه تحمیل نکند.

مهمترین اهداف :
– برنامه ریزی و هدایت نقدینگی ناشی از سرمایه گذاری سهامداران
– استفاده از پتانسیل بخش تعاون در حوزه استفاده از تسهیلات و بخشودگی های مالیاتی
– ورود به بخش های اقتصادی که تاکنون شرکت متولی در گروه برای آن ایجاد نشده است.
– تأمین نقدینگی شرکت های تابعه
– تسهیل فرآیند انعقاد قرارداد با شرکت های تابعه

موضوع فعالیت شرکت :
مشاوره و مدیریت طراحی و اجرایی فعالیت های کلیه پروژه های عمرانی، کشاورزی و خدمات شهری از قبیل بهسازی و نگهداشت محیط زیست، فضای سبز، زیبا سازی و مبلمان شهری، آسفالتکاری، ابنیه تأسیسات و تجهیزات مربوطه و نظارت فنی و نگهداری بصورت پیمانکاری و یا هر صورت دیگر، مشارکت با افراد حقیقی و حقوقی در امور بازرگانی و تجاری داخلی و خارجی، شرکت در مناقصات عمرانی، خدماتی و سرویس دهی به کلیه ادارات دولتی و سازمانها و نهادهای عمومی، غیر دولتی و شهرداریها، اقدام به عملیات بازرگانی مجاز اعم از داخل و خارج از کشور (صادرات و واردات)، گشایش اعتبار اسنادی و ترخیص کالا از گمرکات کشور، شرکت در مزایده ها و مناقصات و نمایشگاه های دولتی، نهادهای عمومی، غیر دولتی، شهرداریها، خصوصی داخلی و خارجی، مبادرت به کلیه امور و عملیات اقتصادی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم برای تحقق اهداف موضوع ضرورت یا تناسب داشته باشد، اخذ نمایندگی از کلیه شرکت ها و کارخانجات معتبر داخلی و خارجی، اخذ وام و اعتبارات و تسهیلات از بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صورت ارزی و ریالی، هرگونه فعالیت مجاز که به نحوی در سوددهی شرکت موثر باشد.
مهمترین برنامه های آتی شرکت :
– کارگزاری سرمایه گذاری های شرکت تعاونی شهریار
– تعریف پروژه های عملیاتی برای سرمایه گذاری های شرکت
– فعالیت در حوزه های کشاورزی و تأمین اقلام مورد نیاز میادین میوه و تره بار
– زمینه سازی استفاده از سیستم بانکی برای توسعه کار و فعالیت
– استفاده از تجربیات سایر شرکت های گروه
– شناسایی زمینه های همکاری و استفاده از پتانسیل بخش تعاون در حوزه فعالیت شرکت
آدرس : میدان ولی عصر – انتهای بولوار کشاورز کوچه برادران مظفر ، پلاک ۴
کدپستی ۱۴۱۵۸۱۳۴۷۱

 

خرید و تامین اقلام مورد نیاز بخش های خصوصی و دولتی ، انجام کلیه خدمات پیمانکاری تاسیساتی به همراه تامین نیروی انسانی مورد نیاز ، جذب سرمایه و سرمایه گذاری های خارجی ، مشاوره در امور سرمایه گذاری و …… تلفن : ۸۸۶۵۸۸۵۱