مؤسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در مردادماه سال ۸۷ باهدف تامین معیشت کارکنان شهرداری تهران با تعداد ۱۱ نفر هیئت امناء ، و با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران تشکیل گردید ، که ماهانه ۳ درصد از حقوق کارکنان کسر و با همراه ۳ درصد سهم شهرداری در صندوق مذکور ذخیره می گردد و در زمان بازنشستگی همراه با سود حاصله به سپرده گذار باز پرداخت می شود .
با توجه شمول قانون منع مداخله کارکنان دولت ، در بهمن ماه سال ۱۳۸۸ شرکت تعاونی شهریار با بهره گیری از امتیاز عدم شمول قانون منع مداخله کارکنان دولت ، تاسیس و با واریز مبلغ ۳۰۰ هزار ریال از محل درآمد سپرده گذاری صندوق ذخیره کارکنان به حساب تعاونی شهریار ، کلیه اعضای صندوق ذخیره کارکنان به عضویت تعاونی شهریار درآمدند و تعاونی شهریار بدون دریافت ریالی از سهامداران (به طور مستقیم) ، فعالیت خود را آغاز وبا خریداری ۴ شرکت واگذار شده توسط شهرداری تهران از طریق مزایده فعالیت خود را گسترش داد.
در سال های بعد با تصویب مجمع عمومی تعاونی شهریارتا سقف ۳ میلیون ریال مجوز افزایش سرمایه سهامداران صادرشد ، که حدود ۵۰ درصد سهامداران با اختیار خود نسبت به افزایش سرمایه اقدام نمودند و همچنین تعدادی هم از طریق سامانه خرید و فروش سهام ، افزایش سرمایه داده اند .
با توجه به این موارد ، شرکت تعاونی شهریار و مؤسسه صندوق ذخیره کارکنان دو شخصیت حقوقی کاملا مستقل و جدا از هم می باشند . با این تفاوت که ماهانه مبالغی از حقوق کارکنان شهرداری به حساب صندوق ذخیره واریز می شود درحالی که در تعاونی شهریار هیچ وجهی واریز نمی شود ، مگر افرادی که با تمایل و درخواست خود نسبت به افزایش سرمایه ویا خرید سهم از سایر اعضاء اقدام می نمایند .

سهامداران محترم جهت رویت اطلاعات می توانند با وارد نمودن کد ملی و شماره شناسنامه از طریق سامانه آنلاین سهام به آدرس stock.shahr-yar.ir اقدام نمایند.
اما سهامدارانی که تمایل به انجام معاملات سهام اعم از خرید و فروش دارند ابتدا بایستی با مراجعه به دفتر امور سهام شرکت تعاونی شهریار واقع در خیابان میرداماد روبروی بانک مرکزی ، اقدام به دریافت مجوز معاملات کرده و پس از وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور مربوطه در سامانه آنلاین سهام سفارش خرید و فروش خود را ثبت نمایند.
️سهامداران هنگام کار با سامانه سهام در صورت داشتن هرگونه پرسش می توانند با امور سهام شرکت با شاره تلفن های ۲۲۹۲۳۷۲۷ , ۲۲۹۲۳۷۲۸ , ۲۲۲۲۱۵۰۷
تماس گرفته و یا بخش راهنمای سیستم در سایت را مطالعه کنند.

صندوق بازنشستگی شهرداری تهران همانطور که ار نامش پیداست سازمانی است زیر مجموعه مستقیم و متعلق به شهرداری تهران که ماهانه مبالغی از حقوق کارکنان شهرداری کسر و مبلغی نیز توسط شهرداری تهران به صندوق بازنشستگی شهرداری پرداخت می شود .کارکنان شهرداری تهران پس از بازنشستگی حقوق مستمری ماهانه خود را از طریق صندوق بازنشستگی شهرداری دریافت می کنند.

این درحالی است که ماهانه هیچ وجهی از حقوق کارکنان و بازنشستگان شهرداری برای تعاونی شهریار واریز نمی شود ، مگر افرادی که با تمایل و درخواست خود نسبت به افزایش سرمایه و یا خرید سهم از سایر اعضاء اقدام کنند.
با توجه به توضیحات فوق هیچ گونه ارتباط ساختاری و حقوقی بین شرکت تعاونی شهریار با صندوق بازنشستگی شهرداری وجود ندارد و دو شخصیت حقوقی مستقل می باشند .

در این بخش سعی بر آن شده است که به سوالات متداول شما کاربران و سهامداران عزیز پاسخ داده شود.

در صورتی که سوالی دارید می توانید از طریق فرم ارتباط با ما داخل سایت سوال خود را مطرح کرده تا علاوه بر پاسخ به شما عزیزان در این بخش نیز درج شود تا برای سایر کاربران نیز قابل مشاهده باشد.

همچنین می توانید با روابط عمومی هلدینگ شهریار تماس حاصل فرمایید.