۱۵
بهمن

معاون مالی – اقتصادی هلدینگ شهریار: ساختار مالی هلدینگ اصلاح شد

معاون مالی – اقتصادی شهریار از اصلاح ساختار مالی هلدینگ و شرکت های تابعه با هدف یکپارچه سازی ، افزایش شفافیت و امکان رهگیری کلیه تراکنش های مالی در ماه های اخیر یاد کرد و گفت: براساس قرارداد منعقده با شرکت همکاران سیستم نرم افزار راهکاران به طور یکپارچه ، برای راه اندازی هلدینگ و شرکت های زیر مجموعه خریداری شد .

احمد رضا قوهستانی در گفت وگو با روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ شهریار  اظهار  کرد : با ایجاد طراحی کدینگ حساب ها ، کدینگ جامع و یکسان تدوین و برای اجرا به همه زیر مجموعه ها ابلاغ شد، بر این اساس مقرر گردید از سال مالی جدید عملیات مالی سیستم از این طریق به ثبت برسد . قوهستانی این توضیح را نیز داد که ماژول های مختلف خزانه ، دارایی ثابت سیستم حسابداری و سیستم حقوق و دستمزد در درون این نرم افزار تعریف شده است .

معاون مالی – اقتصادی هلدینگ شهریار در ادامه از خروج ۳ شرکت از ماده  ۱۴۱ ( ورشکستگی ) و افزایش سرمایه سه شرکت خبر داد و گفت :  این شرکت ها براحتی می توانند در مناقصات تامین مالی داشته باشند .

تعامل در برگزاری جلسه با حسابرس شرکت ها و استقرار تیم حسابرسی برنامه زمانبندنی برای برگزاری به موقع مجامع هلدینگ و شرکت های تابعه از جمله اقدامات معاونت مالی واقتصادی هلدینگ شهریار در ماه های اخیر است چرا که در آستانه پایان سال مالی شرکت ها  است و بایستی مجامع شرکت ها تا پایان اسفند ماه برگزار شود .

قوهستانی در ادامه به تشکیل کمیته مبارزه با پولشویی در هلدینگ و شرکت های تابعه و برگزاری دوره های آموزشی برای نمایندگان اشاره کرد و گفت: دوره های آموزشی هر ماه یک بار به طور منظم در حال برگزاری است .

معاون اقتصادی و مالی هلدینگ شهریار در ادامه گفت: تعیین تکلیف برخی بدهی های راکد هلدینگ و برخی شرکت های زیر مجموعه همچون دیون دولتی ، بیمه ، مالیات و ارزش افزوده و پرداخت بخش عمده ای از جمله اقدامات صورت گرفته است .

وی تصریح کرد: بررسی آیین نامه ها و منشور حسابرسی داخلی و تلاش در راستای استقرار کمیته حسابرسی داخلی و مدیریت حسابرسی داخلی در جهت ایجاد کنترل های داخلی قوی و موثر در هلدینگ و شرکت های تابعه ، برقراری سیستم مناسب و مکانیزه ورود و خروج کارکنان و نظم و انضباط کار کرد پرسنل،  بهبود سیستم جامع منابع انسانی و ساماندهی تعیین حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای موظف هیات مدیره و شرکت های تابعه از جمله اقدامات معاونت مالی واقتصادی هلدینگ شهریار درماه های اخیر است .

قوهستانی این توضیح را نیزداد که یکی از اقدامات هلدینگ شهریار از ابتدای تاسیس و برای اولین بار ، پرداخت سود سهام به سهامداران از طریق موسسه مالی اعتباری کوثر و ایجاد کانال ارتباطی مناسب با موسسه مالی مذکور جهت پرداخت سود سهام از طریق شعب در تهران و شهرستان ها است.

وی در ادامه توجه به مسائل فرزندان سهامداران و تلاش برای ایجاد موقعیت های شغلی از طریق برگزاری آزمون استخدامی جدید را یکی از دغدغه های جدی مدیریت بود  شهریار بیان کرد و گفت: مذاکره با برخی شرکت ها برای فراهم کردن تسهیلات رفاهی ، گردشگری و تفریحی برای سهامداران از دیگر اقدامات صورت گرفته است .