۰۸
مهر

الگو برداری فرابورس و وزارت تعاون از امور سهام هلدینگ شهریار

معاون سرمایه گذاری هلدینگ شهریار از مصوبه دولت درباره ایجاد ابزارهای خاص تأمین مالی بخش تعاون در بازار سرمایه خبر داد و گفت: دولت ، شرکت فرابورس ایران و بخش تعاون را موظف به پیگیری ایجاد سازوکاری مناسب برای خرید و فروش سهام مربوط به شرکت‌های تعاونی برروی تابلوهای فرابورس کرده است.

دکتر عالیخانی در گفت و گو با مرکز ارتباطات و اموربین الملل هلدینگ شهریار افزود‌:‌ باتوجه به اینکه اتاق تعاون به عنوان زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ملزم شده تا سازوکار مناسب درخصوص ایجاد ابزارهای خاص تأمین مالی بخش تعاون در بازار سرمایه کشور را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه نماید. بنابراین به شرکت‌های تعاونی پیشرو کشور در حوزه امور سهام مراجعه کرده است .

وی ادامه داد از این رو طی جلسه‌ای با بررسی فعالیت‌های تعاونی شهریار در این حوزه، این شرکت به عنوان بنچ‌مارک (نقطه مبنا) ‌انتخاب شد تا با الگوبرداری از فرآیند‌ها و سیستم تعاونی شهریار بتواند، پلتفرمی برای دیگر شرکت‌های تعاونی کشور تهیه کنند.

به گفته معاون سرمایه گذاری هلدینگ شهریار ، این جلسه که با حضور دکتر ناطقی مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون و همکاران ایشان در بخش تعاون و همچنین نماینده مدیرعامل شرکت تعاونی پیشگامان به عنوان دیگر تعاونی بزرگ کشور و معاونین و کارشناسان بخش‌های مختلف فرابورس در سالن کنفرانس هلدینگ شهریار برگزار شد .

محورهای مطرح شده در جلسه شامل مسائل و مشکلات پیش رو در بخش تعاون برای ورود به این حوزه نظیر؛ تفاوت نوع خرید و فروش سهام شرکت‌های تعاونی با شرکت‌های سهامی عام، عودت سهم، محدوده زمانی و هم‌چنین در مورد ضرورت این موضوع از زاویه نگاه بخش تعاون بود و معاونین و کارشناسان تعاونی شهریار پیشنهادات و راهکارهای خود را برای رفع محدودیت های موجود ارائه کردند ./