برای سومین بار متوالی در سال جاری تعاونی کارکنان شهرداری تهران مورد تقدیر قرار گرفت

امروز در جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاون، از تعاونی تولیدی توزیعی کارکنان شهرداری تهران – شهریار – به عنوان تعاونی برتر ملی تقدیر شد.

اعطای جایزه تعاونی برتر ملی از سوی جشنواره ملی تعاون سومین افتخاری است که شهریار در سال جاری به عنوان تعاونی برتر به آن دست یافته است.
جایزه ملی مدیریت تعالی تعاون،در جشنواره ای سراسرای با حضور قریب التفاق تعاونی های سراسر کشور برگزار می شود و خانه تعاون گران ایران میزبان این جشنواره سالانه است.

پیشتر شهریار به عنوان تعاونی برتر ملی و استانی درهجدهمین جشنواره سراسری تعاونی‌های کشور وتعاونی‌های استان تهران- که به صورت مجزا برگزار شدند- ،مورد تقدیر قرار گرفت و موفق به عنوان کسب عنوان تعاونی برتر ملی و استانی شد.
احسان عالیخانی ، مدیرعامل تعاونی شهریار یکی از سخنرانان اصلی مراسم جضشنواره ملی تعاون بود که در خصوص مدیریت تعاونی و اهمیت کار تعاونی سخنرانی کرد.
احسان عالیخانی،مدیرعامل تعاونی شهریار در این مراسم طی سخنانی گفت:شرکت تعاونی تولیدی- توزیعی کارکنان شهرداری تهران،شهریار ذیل اصول 43 و43 قانون اساسی با هدف ایجاد اشتغال مولد و ارائه خدمات عادلانه،افزایش بهره وری، ترویج وتحکیم مشارکت عمومی،تأمین نیازهای مشترک اقتصادی و کمک به تحقق عدالت اجتماعی در دی ماه سال 88 – قریب به 14 سال پیش – به عنوان اولین شرکت مادر تخصصی حوزه خدمات شهـری به جمع تعاونی های فعال کشور پیوست.
او افزود: سرمایه شرکت در بدو تاسیس 9 میلیون ریال (30 سهم 30 هزار تومانی) و طی چند مرحله افزایش سرمایه به1,460,002,100 سهم به ارزش اسمی هر سهم 1000 ریال به 1,460,002,100,000 ریال رسیده است.
به گفته مدیرعامل تعاونی شهریار سرمایه اعضا در این مدت در قیاس با بازار ارز و طلا بیش از 105 برابر شده است .
شرکت تعاونی شهریار در حال حاضر شرکتی فعال با دارایی های مشهود و نامشهود و 17 شرکت فرعی و وابسته است.
عالیخانی ادامه داد: تعاونی دارای 63 هزار و 81 سهام دار است ، از این شمارتعداد 21157 سهام متعلق به زنان وتعداد 41924 سهم متعلق به مردان سهام دار تعاونی است .
او همچنین با اشاره به اشتغال زایی شهریارگفت : 5752نفر در تعاونی شهریار و 17 شرکت زیر مجموعه آن شاغل هستند از این میزان 59نفر را زنان و 5693 مردان شامل می شوند. 5192 نفر بیمه شده اند
عالیخانی در بخش دیگری از اظهاراتش یادآور شد که تعاونی با هدف آموزش و توسعه منابع انسانی برای افزایش بهره وری و اثربخشی از طریق برگزاری 14 دوره یا کارگاه آموزشی در این حوزه ،حضور فعال داشته است .

همچنین به گفته مدیرعامل تعاونی شهریار، این هلدینگ در حوزه فعالیتش موفق به دریافت 20 گواهینامه iso شده است که رضایت مندی مشتری، اصالت برند،پروانه فعالیت کاروران پستی غیر دولتی، گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی، مجوز فعالیت دفتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی،گواهینامه سیستم مدیریت سودمند ایمنی و محیط زیست و گواهینامه گروه بندی پیمانکاران جمع آوری و تفکیک پسماند خشک از جمله این موارد هستند.

عالیخانی با اشاره به اینکه تمرکز هلدینگ شهریار بر ارایه خدمات در حوزه مدیریت و اقتصاد شهری خدمات و محصولات به تفکیک شرکت های زیر مجموعه شهریار است، افزود: ارائه خدمـات و انجام پـروژه های حمل و نقـــل،خدمات گردشگری و توسعه صنعت توریسم شهــری،ساخت و ساز و انجام پروژه های عمرانی بزرگ مقـیــاس،تهیه و تامین کلیه تجهیزات مبلمان شهری و فضای سـبــزو سامانـدهی، نگهـداشت و احیای پهنه ها و فـضاهـای شهـــری را از جمله فعالیت های تخصصی این تعاونی است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط